Harry Potter and the Cursed Child wordt het derde langstlopende toneelstuk op Broadway

29 augustus 2025, 16:55 - Redactie
Harry Potter and the Cursed Child wordt het derde langstlopende toneelstuk op Broadway
Foto: Matthew Murphy for MurphyMade.jpg

Harry Potter and the Cursed Child zal op maandag 1 september het derde langstlopende toneelstuk op Broadway worden. Dan wordt de voorstelling voor de 2328ste keer gespeeld in het Lyric Theatre en daarmee gaat het stuk het toneelstuk Abie's Irish Rose (1922–1927, 2327 keer gespeeld) voorbij. Op de eerste plaats in de lijst staat het stuk Life With Father (1939–1947, 3224 opvoeringen) en op de tweede plaats Tobacco Road (1933–1941, 3182 keer gespeeld).

Harry Potter and the Cursed Child is door Guinness World Records uitgeroepen tot het bestverkopende toneelstuk in de geschiedenis van Broadway, met een omzet van ruim 430 miljoen dollar en 3,5 miljoen verkochte kaarten. Het stuk ging op Broadway in première op 22 april 2018 en won zes Tony Awards, waaronder die voor Best Play. In de lijst met langstlopende musicals staat The Phantom of the Opera op de eerste plaats. Harry Potter and the Cursed Child staat op de 35ste plaats van langstlopende shows op Broadway.

Het toneelstuk ging in de zomer van 2016 in première in West End. In Nederland zal Harry Potter en het Vervloekte Kind vanaf volgend voorjaar te zien zijn in het Circustheater in Scheveningen. Aanstaande maandag wordt bekendgemaakt wie de rol van Harry Potter zal gaan vertolken in de Nederlandse uitvoering en start tevens de reguliere kaartverkoop.

Volg Musicalweb
Ontvang het laatste musicalnieuws via:

Eerstvolgende première

Voorstelling: Nonsens
Datum: 23-02-2026
Tijd: 20:00 uur
Volledige agenda