Diamanten Ticket Award voor Elisabeth de Musical

9 april 2025, 22:23 - Redactie
Diamanten Ticket Award voor Elisabeth de Musical
Foto: Musicalweb

Heuglijk nieuws voor de cast en crew van Elisabeth de Musical: theaterproducent Albert Verlinde, ontving zojuist live in het programma Vandaag Inside een VVTP Diamanten Ticket Award. De prijs werd uitgereikt vanwege het bereiken van een bijzondere mijlpaal: er zijn inmiddels meer dan 100.000 kaarten verkocht. Elisabeth de Musical ging op zondagmiddag 22 maart in première in het DeLaMar Theater in Amsterdam en ontving onlangs twaalf nominaties voor de Musical Awards.

Jaco Kaasschieter, die Elisabeth de Musical met Albert Verlinde en Huub van den Heuvel produceert, is trots. "Dat we twee weken na de première al dit resultaat hebben behaald, is ongelooflijk," laat Jaco Kaasschieter weten. "Met Jesus Christ Superstar hebben we meer dan tweehonderdduizend kaarten mogen verkopen. Dan hoop je dat je met Elisabeth de Musical dat ook mag bereiken. Alleen dat we al zo snel honderdduizend tickets zouden verkopen, hadden ook wij niet verwacht."

De musical vertelt het levensverhaal van Sissi (Elisabeth), die op jonge leeftijd keizerin van Oostenrijk wordt door haar huwelijk met keizer Franz Joseph. Hun liefde wordt flink op de proef gesteld, onder andere door de bemoeienis van aartshertogin Sophie, de moeder van de keizer — maar vooral door het leven zelf. Elisabeth vecht om zichzelf te mogen en kunnen blijven, en moet daarvoor een hoge prijs betalen.

In de hoofdrol delen Pia Douwes en Danique Dusée de rol van Elisabeth. Verder bestaat de cast uit onder anderen William Spaaij, Milan van Waardenburg, Ann Van den Broeck, Guido Gottenbos, Ronald Jorritsma, Sjoerd Oomen en Saskia Schäfer.

Tot en met komende zondag staat de musical in Nijmegen. Daarna is de voorstelling nog te zien in Leeuwarden, Den Haag, Maastricht, Enschede, Tilburg, Emmen, Breda, Doetinchem, Rotterdam, Venlo, Utrecht, Amsterdam, Apeldoorn, Heerlen, Zwolle, Eindhoven, Tiel, Groningen, Den Bosch en op 26 oktober is de laatste Nederlandse voorstelling in Alkmaar.

Première
23 maart 2025
Dernière
26 oktober 2025
Producent
Albert Verlinde Entertainment
Meer over Elisabeth (2025) Ander nieuws over Elisabeth (2025)
Volg Musicalweb
Ontvang het laatste musicalnieuws via:

Eerstvolgende première

Voorstelling: Door het stof
Datum: 14-06-2025
Tijd: 19:00 uur
Volledige agenda